E-POOD
Tootekood: 031076

CKD südame- ja neeruprobleemidega koerale

 • Südamepuudlikkus, kõrge vererõhk, tursed
 • Krooniline neerupuudulikkus
 • Maksapuudulikkus (välja arvatud sapipeetusega patsiendid)
 • Uraatidest, oksalaatidest või tsüstiinidest põiekivid
Tähelepanu! Tegemist on ravitoiduga. Enne ravitoidu söötmist oma koerale konsulteeri loomaarstiga.
Vali pakendi suurus
Hind: 21.42 €

OMADUSED JA KOOSTISE PÕHJENDUS

 SPECIFIC™ CKD Heart & Kidney Support toidul on ainulaadselt suur kalaõlist pärinevate oomega-3 rasvhapete EPA ja DHA sisaldus. Südamepuudulikkusega koertel aitab EPA säilitada lihasmassi ja söögiisu, normaalset südamerütmi, vererõhku ja vereliistakute agregatsiooni. Neerupuudulikkusega koertel aitavad oomega-3 rasvhapped aeglustada neerupuudulikkuse süvenemist.

Südamepuudulikkusega patsientidel on, vastusena südamest väljutatava verekoguse vähenemisele, langenud naatriumi eritumine ja sellega seotult tekib naatriumi ja vee peetus. Väike naatriumisisaldus aitab murda veevahetuse suletud ringi (hüpertensioon ja tursed). See on ülioluline nii neeru-, maksa- kui südameprobleemidega patsientide puhul.

Piiratud fosforisisaldus on oluline vähendamaks hüperfosfateemiat ja pidurdamaks neerupuudulikkuse süvenemist.

Vähendatud, kuid suure bioloogilise väärtusega valgu sisaldus toidus vähendab neerupuudulikkusega koertel azoteemiat. Maksapuudulikkusega koertel vähendab see hüperammonieemia ja võimaliku hepaatilise entsefalopaatia tekke tõenäosust. Suure bioloogilise väärtusega valk rahuldab koera oluliste aminohapete vajaduse.

Piiratud valgusisaldus vähendab oksalaatide, tsüstiini ja uraatide kontsentratsiooni uriinis. Koos uriini aluselise pH-ga takistab see kaltsiumoksalaadi, uraadi- ja tsüstiinikristallide väljasadestumist uriinis ja toetab kuseteede tervist. Kaltsiumoksalaatkristallide väljasadestumise riski vähendab ka toidus sisalduv kaaliumtsitraat.

LISAINFORMATSIOON

 • Toidule on südamelihase funktsiooni toetamiseks lisatud tauriini ja L-karnitiini.
 • Toidus on suur vesilahustuvate vitamiinide ja kaaliumi sisaldus, et kompenseerida nende eritumist uriiniga südamehaigetel patsientidel, kelle ravis kasutatakse diureetikume.
 • SPECIFIC™ CKD Heart & Kidney Support sisaldab tseoliiti, mis seob ammooniumi, aidates seeläbi vähendada ureemiat neerupuudulikkusega koertel ja hüperammonieemiat maksapuudulikkusega koertel.
 • Tsink osaleb ammoniaagi ensümaatilisel muundamisel karbamiidiks ja suudab vähendada valgu katabolismi lihastes. SPECIFIC™ CKD Heart & Kidney Support toidu suurendatud tsingisisaldus võib soodustada hüperammonieemia vähenemist neeruhaigusega patsientidel.
 • SPECIFIC™ CKD Heart & Kidney Support on vähendatud vasesisaldusega, kuna maksaprobleemidega patsientidel võib vase eritumine olla pärsitud.
 • SPECIFIC™ CKD Heart & Kidney Support toidu eriline maitsvus loob maksimaalsed eeldused patsiendi toitaineliste vajaduste rahuldamiseks isegi halva söögiisu korral.
 • SPECIFIC™ CKD Heart & Kidney Support on spetsiaalselt pakendatud lämmastikukeskkonda, et säilitada selle unikaalselt suurt EPA ja DHA sisaldust.

EI SOOVITATA

 • Kutsikatele ja tiinetele või imetavatele koertele.
 • Suhteliselt suure valguvajadusega koertele.
 • Sapipeetusega patsientidele: neile on sobivam vähendatud rasvasisaldusega toit (näiteks SPECIFIC™ CRD Weight Reduction või CGD Senior toidud).
 • Struviitse urolitiaasiga koertele.
 • Hüperlipideemia või pankreatiidiga koertele.

KOOSTIS 

Maistärklis, nisu, riis, kalaõli, loomne rasv, kartulivalk, mineraalained (sealhulgas tseoliit), kalajahu, munad, hüdrolüüsitud sealihavalk, vadakupulber, tselluloosipulber, vitamiinid ja mineraalained, trikaaliumtsitraat, tauriin, L-karnitiin, metioniin, päevalilleõli.
Antioksüdandid: EÜs heakskiidetud lisandid: BHA, BHT, propüülgallaat ja askorbüülpalmitaat. Ei sisalda tehislikke värv-, lõhna- ega maitseaineid. 

TOITMISJUHEND JA TOITAINETE SISALDUS

Toitmisjuhendi ja toitainete sisalduse leiad pakendilt või toote infolehelt (vt allpool). Päevane toiduvajadus võib kõikuda sõltuvalt koera tõust, ümbritsevast keskkonnast, aastaajast, aktiivsusest jms. Seepärast on soovitatav jälgida koera konditsiooni ja kehamassi ning vastavalt sellele kohandada toidu kogust.

TOOTE INFOLEHT: