Üldised küsimused

Üldised küsimused

Küsimused ja vastused koerte ja kasside toitumise kohta.

 

Kas odava toidu ja SPECIFIC™ toidu andmisel on vahet?

Nii nagu enamiku teiste asjadega, mida ostate, saate seda, mille eest maksate. Tõsi, SPECIFIC™ ei ole turu kõige odavam toit, kuid sellel on ka omad põhjused.

Esmalt tegeleme pidevalt uute toitude ja retseptide väljatöötamisega, mis nõuab nii aega kui raha. Lisaks sellele ei rahuldu me vaid lemmikloomatoidule esitatud põhinõudmiste täitmisega. Kasutame stabiilse ja usaldusväärse kvaliteedi hoidmiseks rangelt paika pandud retsepte ja teostame toodangule pidevat järelevalvet. Oma otsused toormaterjali valikutes langetame mitte hinna, vaid kvaliteedi, konsistentsi ja funktsionaalsuse põhjal. Paljud SPECIFIC™ toidud on ainulaadsed, kuna sisaldavad teatud terviseprobleemide korral looma tervist edendavaid koostisaineid. 

Kulude kontrolli all hoidmiseks ei suuna me raha reklaamidesse. Selle asemel müüme oma toitusid läbi loomakliinikute. See tähendab, et meie kliendid saavad rohkem kui lihtsalt toidu - nad saavad pidevalt professionaalseid ja individuaalseid soovitusi oma lemmiku parimaks söötmiseks. Lõpetuseks veel üks hea uudis - kott SPECIFIC™ toitu kestab kaua! SPECIFIC™ kassi- ja koeratoidud on väga toitainerikkad, mistõttu kulub seda vähem kui tavalist lemmikloomatoitu. 

Tagasi üles →
 

 

Kui palju on toodetes liha?

SPECIFIC™ toidud sisaldavad erinevas koguses liha (loomset valku ehk proteiini). Loomse proteiini allikana kasutame lamba-, sea-, kana- ja veiseliha, mune, piima, lõhet ja teisi kalu. Loomse proteiini sisaldus toidus on eriti oluline just kasside puhul. Seda seetõttu, et kassid on karnivoorid (lihatoidulised) ja nende toit peab kõigi eluks vajalike toitainete saamiseks kindlasti liha sisaldama. Koerad võivad olla ka taimetoidul, kuid liha ja selles sisalduvad proteiinid hoiavad looma kõhu kauem täis, lisavad head energiat, vitamiine, mineraalaineid ja maitset. 

Eelkõige oleme SPECIFIC™ lemmikloomatoitude valmistamisel pühendunud toitainete kvaliteedile ja omastatavusele. Seetõttu on loomsed proteiiniallikad sees nii SPECIFIC™ kassi- kui koeratoidu retseptides.

Tagasi üles →

 

Mida tähendab "kvaliteetne valk"?

Valgud ehk proteiinid on nii loomade kui taimede "looduslik ehitusmaterjal". Valgust "ehitatakse" lihased, sidekude, nahk, karvkate ja sulestik. Taimed, nagu nisu, sojauba ja kartul, sisaldavad samuti erineval määral proteiini. Valgu kvaliteedi all peame eelkõige silmas selle omastatavust söömisel. Valk peab kõhus seeduma, soolestikus imenduma ja koosnema looma jaoks vajalikest ehitusmaterjalidest (aminohapetest). Valkude kvaliteet võib olla väga erinev. Näiteks lihast, maksast ja kartulist pärinev valk on väga kvaliteetne võrreldes nahast, kanajalgadest ja sulgedest pärineva proteiiniga. 

Tagasi üles →

 

Kas lisaks kuivtoidule võib lemmikule anda kodust toitu?

Lihtsaim, ohutuim ja soodsaim viis koera söötmiseks on tasakaalustatud kuivtoit, mis vastab täpselt teie koera vajadustele. Nii teate alati, mida teie koer sööb ja kui palju toitu ta vajab, et olla terve ja heas vormis. Enamasti on kodune toit koera jaoks liiga soolane ja rasvane. Koera premeerimiseks võite anda talle konservi või tervislikke maiuseid.

Tagasi üles →

 

Kuidas peaksin kassi- ja koeratoitu säilitama?

Hoidke kuivtoitu kuivas ja jahedas kohas, soovitatavalt puhtas ja suletud plastiknõus. Konservi tuleks samuti hoida kuivas ja jahedas. Konservi avamisel säilib see 2 päeva temperatuuril kuni +5° C. Soovitame pakkida avatud konserv kilekotti ja hoida külmikus. 

Tagasi üles →

 

Kui kaua konsrev avatuna säilib?

Konservi avamisel säilib see 2 päeva temperatuuril kuni +5° C. Soovitame pakkida avatud konserv kilekotti ja hoida külmikus.

Tagasi üles →

 

Kas võin pakendid ja konservipurgid visata tavalisse prügikasti?

SPECIFIC™ lemmikloomatoidu pakendid, pappkastid ja konservipurgid võib visata prügikasti vastavalt kohaliku jäätmekäitluse nõuetele (ümbertöötlus).

Tagasi üles →

 

Millised terviseriskid seonduvad lemmiku ülekaaluga?

Lemmiku ülekaaluga seonduvad mitmed terviseriskid. Lisaks sellele, et looma liikumine ja aktiivsus on ülekaalu tõttu pärsitud, survestab liigne kehakaal liigeseid ja soodustab artriiti põdevatel vanematel loomadel liigesevaevusi. 

Hiljutised uuringud on tõestanud, et liigne keharasv põhjustab ka mitmeid teisi negatiivseid vaevusi. Rasv jätab elunditele, nagu süda, lihased, kopsud, veresoonkond ja seedesüsteem, vähe ruumi. Lisaks vabastab rasvkude keemilisi aineid, mis võivad põhjustada artriiti ning tõsta diabeeti haigestumise riski. 

Tagasi üles →

 

Miks on toit seekord teist värvi?

SPECIFIC™ toidud valmistatakse alati täpselt kindlaks määratud retseptide järgi, kasutades kvaliteetset looduslikku toorainet. Kõik toidud vastavad lemmikloomade kvaliteettoitudele seatud kõrgetele nõuetele. Sõltuvalt hooajast ja kasvutingimustest võivad looduslikud koostisained värvi poolest veidi erineda. SPECIFIC™ toitudele pole lisatud kunstlikke maitse- ega värvaineid, mistõttu võibki kuivtoidupalade värvus vahel mõnevõrra erineda. 

Tagasi üles →

 

Kas SPECIFIC™ toitudel on garantii?

SPECIFIC™ toidud vastavad kõikidele lemmikloomade kvaliteettoitudele esitatud nõuetele. Meie orgaaniline toit on sertifitseeritud Austria Bio garantiiga, mis kinnitab, et kõik toormaterjalid on orgaanilist päritolu. 

Tagasi üles →

 

Miks saab SPECIFIC™ lemmikloomatoite osta ainult loomakliinikutest?

SPECIFIC™ toidud on saadaval vaid loomaarstide vahendusel seetõttu, et saaksite oma lemmiku eest hoolitsemiseks ja talle toidu valimisel alati parimaid nõuandeid. Loomaarst ja tema abiline on teie lemmiku parimad toitumisnõustajad, tunnevad teda hästi ja oskavad anda soovitusi looma tervise toetamiseks ja haiguste ennetamiseks. Erinevad SPECIFIC™ toidud on välja töötatud lemmiklooma individuaalseid vajadusi ja tervislikke seisundeid arvestades. 

Tagasi üles →