Kui koeral on liigeseprobleemid

Kuidas aidata liigeseprobleemidega koera?

 1. Järgige loomaarsti väljakirjutatud ravimi andmise juhiseid täpselt ka siis, kui tundub, et sümptomid kaovad.
   
 2. Liigesevalude käes kannatavad koerad on vähem aktiivsed ja vajavad seega toidust vähem energiat.
   
 3. Kontrollige oma koera toitumist. Ülekaal annab koera liigestele lisakoormust. 
   
 4. Ülekaaluliste liigeseprobleemidega koerte puhul soovitame proovida õige toitumise programmi Weight Reduction, mis läbi kaalulanguse leevendab ka liigeseprobleeme.   
   
 5. Kalaõliga toitusid, nagu näiteks Joint Support, tuleks soovitud toime saamiseks anda minimaalselt 8-10 nädala jooksul. 
   
 6. Järgige koera söötmisel hoolikalt loomaarsti soovitusi. Vältige lisapalade ja energiarikaste maiuste andmist. Kui soovite koera premeerida, soovitame suure kiudainesisalduse ja madala kalorsusega Healthy Treats maiuseid.
   
 7. Kui loomaarst soovitab kindlat toitu, näiteks Joint Support'i, harjutage koera uue toiduga 4-7 päeva jooksul. Kõige tõhusam on segada uut toitu harjumuspärase toiduga ning suurendada iga päev uue toidu osakaalu.  
   
 8. On oluline, et kõik pereliikmed mõistavad ravi vajadust. Toetage üksteist sellega, et annate koerale vaid loomaarsti soovitatud toitu. 
   
 9. Veenduge, et koeral on pidevalt vaba ligipääs värskele joogiveele.
   
 10. Liigeseprobleemidega koerte jaoks on väga oluline ettevaatlik regulaarne treening, mis aitab liigeseid ja lihaseid heas vormis hoida.
   
 11. Seadke koerale sisse mugav magamisase. Suurtel koertel on mugavam püsti tõusta ja pikali heita, kui ase on põrandast veidi kõrgemale tõstetud.