SPECIFIC mahetoit koerale ja kassile

SPECIFIC mahetoit koerale ja kassile

SPECIFIC Organic on esimene veterinaarne mahetoidusari, mis koondab endas kõik loodussõbralikku eluviisi hindavale loomaomanikule olulise: koostisosad on mahepäritolu ning toit ise kvaliteetne ja ümbertöödeldavas pakendis. Mahetoidusarja kuiv- ja märgtoitude kana, kalkun, hirss, riis, kaer ja mais on värsked ja orgaanilised, teraviljavabade maiuste kana, veis ja sealiha nõndasamuti. Keskkonnateadliku sarjana on SPECIFIC Organic toidud ka uudses pakendis, mida on hõlbus kasvõi uuteks toidupakenditeks ümber töödelda.


 

Miks eelistada mahetoitu?

Mahetoidul, ka koera-kassi menüüs, on mitmeid toiteväärtuslikke ja eetilisi eeliseid. Keemilistest väetistest, taimekaitsevahenditest ja profülaktilistest antibiootikumidest loobumine tähendab, et lauale jõudev toit on puhas, maitsev ja kvaliteetne.
Mahetalunikud rikastavad mulda loomulikul viisil, näiteks külvikorra kasutamise, orgaanilise komposti ja sõnniku abil. Toitainerikas muld on mahetalupidamises eriti oluline, sest aitab viljal keemiavabalt saada tugevaks ja haiguskindlaks. Nii ei tekigi vajadust taimekaitsevahendite järele. Ka lindude-putukate peletamise asemel võimaldavad mahetalunikud neil oma talus kahjureid hävitada. Lisaks parendatakse loomade heaolu mahetalus loomulikul viisil: nad söövad mahetoitu, liiguvad ringi avaras keskkonnas, mis võimaldab neil käituda loomupäraselt, ning vajadusel viiakse nad tervisliku elukeskkonna säilitamiseks uuele karjamaale või vähendatakse karja koosseisu. Nii välditakse ennetavat ja rutiinset antibiootikumide kasutust ning kasvatatakse õnnelikke, terveid ja tugevaid loomi.
SPECIFIC Organic sarja toitudes on olulisel kohal loomsete koostisosade päritolu ja kvaliteet. Seetõttu kasutatakse toitudes vaid mahefarmidest ja talupidamistest pärinevat sea-, kana- ja veiseliha ning kala, sest neis on loomade loomulikud vajadused kaetud ja heaolu tagatud.
 

Mahekana

Kanad on sotsiaalsed linnud, kes elavad kindla hierarhiaga karjas. Loomupäraselt otsivad nad päeval ringi siblides toitu ja suplevad liivavannis, et hoida suled puhtad ning parasiidid eemal. SPECIFIC Organic toitude mahekanaliha on pärit mitmest Saksamaa mahefarmist, mis on toidukilomeetrite vähendamiseks ka töötlemiskeskustele lähedal. Mahekanu kasvatatakse seal avaras keskkonnas, kus nad saavad käituda loomupäraselt. Nad siblivad ja nokivad maad ning tolmuvannide jaoks on neil spetsiaalsed kastid.
Mahekanadel on palju avaram elamisruum kui tavafarmide kanadel. Neid kasvatatakse väikestes karjades, kus on maksimaalselt 4900 lindu. ELi reeglite järgi võivad tavafarmide puhul elada ühel ruutmeetril koos kuni 19 lindu; üks kana võib veeta elu väiksemal kui A4-suurusel alal ruumis, kus puudub loomulik valgus. Mahekanadel on igale linnule ette nähtud 4m2 suurune roheala, 19 kanal oleks seega mahefarmis ruumi ühe m2 asemel 76 m2.


 

Mahesiga

Sead naudivad mahetalus loomupärast korilaselu – nad saavad tuhnida kärsaga mööda maad ja otsida juuri-juurikaid. Lisaks iseleitule saavad mahesead söödaks teraviljapõhist mahetoitu, mis on 100% kohalik – eelistatavalt isegi samast farmist pärit. Uudishimu ja sotsiaalsete vajaduste rahuldamiseks on mahesigadel võimaldatud liikuda ringi suurel õuealal.
Sead elavad mahetalus loomulike peregruppidena ja saavad aastaringselt käia õues. Karmide ilmadega elavad nad sisetingimustes – siis on neil piisavalt õlgi ja vaba väljapääs õuealale. Profülaktiliste antibiootikumikuuride asemel ennetatakse mahesigadel haiguste teket allapanu puhtana hoidmise ja geneetiliselt tervete tõugude valimisega.
 

Maheveis

Veiste loomulikuks eluviisiks on karjana rohumaal ringi rändamine ja rohu söömine. Maheveiste kasvatajad panustavad aega ja vaeva, et loomad just seda teha saaksid: avarad karjamaad peavad olema rikkalikud ja lopsaka ristikuga kaetud. Selleks kasutavad mahetalunikud kunstlike väetiste asemel külvikorda ja sõnnikut. Kui karjamaal viibimine pole võimalik, söödetakse maheveistele silo või heina ja teisi taimseid mahesaadusi. Need söödad tulevad kas samast farmist või samas piirkonnas asuvatest mahefarmidest.
Sisetingimustes on maheveistel avaralt ruumi, 100 kg kehamassi kohta minimaalselt 1m2 – 800 kg kaaluval veisel on seega ruumi vähemalt 8m2. Veistele meeldib lamada kuni 14 h päevas, see on nende aeg jalgade puhkamiseks ja kasuka kuivatamiseks. Lamamise võimaldamiseks isegi sisetingimustes on vähemalt 50% nende laudaalast põhuallapanu, töötlemata puitlaastude või pillirooga kaetud lamamisala. Nõnda saab mahefarmides ka allapanuks kasutatud põhust väärtuslik väetis, millega tõsta mulla, ning seekaudu omakorda veiste toidulaua kvaliteeti.
 

Mahekala

Mahekalad elavad merepuurides ja sisemaa veekogudes, kus neil on rohkelt liikumisruumi. Mida hõredam elamisruum, seda vähem kogevad nad stressi ja terviseprobleeme. Vähem kalu ühel kuupmeetril koos tähendab lisaks väiksemat keskkonnamõju – vähem sööta jääb tarbimata ja vette hõljuma, vähem tekib ka väljaheitejäätmeid.
SPECIFIC Organic mahetoitudes kasutatakse sertifitseeritud mahekalafarmides kasvatatud kalu. Nendele kaladele söödetakse vaid jätkusuutlikest kalanduspiirkondadest püütud kalade osi, mis ei kõlba inimtoiduks (pead, kehajäägid ja sabad). Kõik mahekalale söödetav taimne saadus peab samuti pärinema sertifitseeritud mahefarmist.


 

Ümbertöödeldav pakend

Lisaks mahekoostisosade kasutamisele väljendub SPECIFIC Organic mahetoidusarja loodussõbralikkus uudses, ümbertöödeldavas pakendis. Tavaliselt koosnevad lemmikute kuivtoidupakendid kahest või kolmest erinevast plastkihist, mistõttu on neid äärmiselt keeruline ümber töödelda. Mõnikord põletatakse neid pakendeid elektri saamiseks, kuid tihti satuvad nad prügilasse või ka ookeani. SPECIFIC Organic sarja uutel pakenditel on sama tüüpi plastkihtide vahel gaasikiht. Nii on toit kaitstud ja pakend ümbertöötlemiseks sobivam. Tänu gaasikihile ja sama tüüpi plastkihtidele on SPECIFIC Organic sarja uued pakendid ka kergemad ja tugevamad kui tavalised sama paksusega PET/PE-tüüpi pakendid.

Mahetoidusarjale kohaselt on vähemalt 95% SPECIFIC Organic toitude koostisosadest sertifitseeritud mahepäritolu. Nii võid olla kindel, et sinu lemmik saab osa parimast, mida puhas loodus anda võib. SPECIFIC Organic sarja kuiv- ja märgtoidud ning maiused koertele ja kassidele leiad Eesti loomakliinikutest ja www.specific.ee e-poest!

Vaata tooteid KOERALE (link) 
Vaata tooteid KASSILE (link)


SPECIFIC – toit terveks eluks!